Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Púzdro na nožnice

Púzdro je jednoduchšia vec na ušitie, vhodná aj pre začiatočníkov. Je to milá malá pomôcka vhodná napr. ako darček pre všetkých, ktorí sa venujú ručným prácam. Odporúčam kombinovať rôzne vzory látok. Odporúčam bavlnenú látku nižšej gramáže, neodporúčam hrubú dekoračnú látku alebo hrubý denim, keďže pri finálnom zošívaní by to bolo príliš hrubé na prešitie.

Potrebujeme:

21x30cm –2x bavlnená látka nižšej gramáže na vonkajšiu aj vnútorná stranú púzdra.
21x30cm – mäkká výztuha – sakon alebo fusible fleece
14cm x 19cm – vnútorná látka

1. Zoberieme si A4 papier a skladaním podľa návodu si vytvoríme strihSpodný cíp, ktorý sme ohli odstrihneme a dostaneme strih2. Podľa strihu si vystrihneme dve časti z bavlnenej látky, pridáme 1cm na švy.Mäkkú výztuhu vystrihneme 1x, na švy nepridávame3. Výztuhu nažehlíme na rubovú stranu jednej z bavlnených látok. Obe látky si potom položíme lícovou stranou k sebe.Oba diely zošijeme podľa žltej čiary. Necháme cca 10cm otvor na zašitie.Zastrihneme rožky, potom pretočíme lícom von a  zašijeme otvor na stroji, cca 0.5cm od okraja.4. Podľa postupu čo sme robili na A4  papieri teraz ohneme látkový diel aby sme z neho dostali púzdro.

 A prešijeme po celom vonkajšom obvode cca 0.5cm po obvode – žltá čiara. Šijeme hrubšou ihlou a pomaly.Púzdro je hotové. Konečne majú všetky nožnice svoje miestoJana Demčáková


Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.