Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Saténové tielko

Pred pár dňami sa nám začala jar a s ňou postupne prichádza aj teplé počasie. V rámci jarného upratovania určite nesmieme vynechať ani reorganizáciu oblečenia v šatníku. Pletené svetre, čiapky, šály a zimné kabáty môžeme odložiť do zadnej časti, kde vyčkajú na ďalšiu sezónu. Počas tohto triedenia šatníka je na čase dopriať odpočinok aj huňatým pyžamkám. Na rad preto pomaly, ale isto prichádzajú košieľky, tielka a krátke nohavice. Pokiaľ vám takýto kúsok v šatníku chýba, nezúfajte a pokračujte v čítaní!

Ako ušiť - Saténové tielko


Čo budeme potrebovať?

- satén (nájdete v našom eshope v kategórií „Satén“)
- čipka (nájdete v našom eshope v kategórií „Galantéria“)
- šijacie potreby, šijací stroj

Ako ušiť - Saténové tielko


Ako postupovať?

1. Určite ste si všimli, že v tomto prípade sa v článku nenachádza žiadny strih. Je to z toho dôvodu, že na výrobu tohto tielka vôbec nie je potrebný. Látku si prehneme na polovicu a podľa vlastných parametrov vystrihneme do tvaru domčeka. Vonkajšia strana bude podľa dĺžky od pazúch po pás, popr. po boky, najvyšší bod značí výšku košíkov a závisí od veľkosti vašich pŕs a vnútorná strana značí hĺbku výstrihu. Pri strihaní však nezabúdajte pridať minimálne 1,5 centimetra navyše, ktoré sa pri šití zúžitkujú.
2. Pokiaľ sme si už podľa nami vopred pripraveného strihu vystrihli dva diely zo saténu, tak nezostáva nič iné, ako pripevniť ich špendlíkmi a bočné strany spolu zošiť. Pri tomto kroku nezabúdajme na spodný a vrchný lem.
3. Podľa toho, akú farbu saténu sme si vybrali, vyberieme k nemu vhodne ladiacu čipku. V mojom prípade ide o čipku bielej farby so šírkou 3,5 cm a s prídavkom elastanu. Na pripevnenie použijeme Zik-zak steh.
4. Nesmieme zabudnúť na veľmi dôležitú časť a tou sú ramienka. Tie si vyrobíme za pomoci 2 cm širokého a meter dlhého pruhu látky, ktorého strany prehneme dvakrát na polovicu, zažehlíme a takto po celej dĺžke prešijeme. Ramienka si dobre premeriame a na tielko ich môžeme pripevniť buď vyššie spomínaním zik-zak stehom alebo aj ručne. Vtedy však pozor, aby bol steh dostatočne pevný. 

Ako ušiť - Saténové tielko

Už nám zostáva si ho len obliecť a šup do postele!


Lenka Pievarová 

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.