Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Saténový župan

Župan je veľmi praktickým kúskom vhodným pre všetky vekové kategórie a aj keď zahreje, nevyzerá príliš atraktívne. Pokiaľ vyžadujete, aby spĺňal estetickú funkciu, nebojte sa vsadiť na saténové prevedenie! Satén je tkanina, ktorej lícna strana je obohatená o vysoký lesk. Vďaka tomu veci ušité zo saténu pôsobia veľmi elegantným dojmom.

Čo budeme potrebovať?

- satén ľubovoľnej farby
- čipku
- šijacie potreby + šijací stroj

Ako postupovať?

1-2, Nižšie uvedený strih si prekreslíme na strihový papier. Stačí vystrihnúť pravé/ľavé „L“ bez výstrihu a pri strihaní predných častí časť výstrihu jednoducho zahneme.

Ako ušiť - Saténový župan

3, Keď máme vystrihnuté všetky tri časti županu (1x zadnú časť + 2x prednú časť) po vonkajšom okraji bočné strany a rukávy zaendlujeme.
4-6, Keďže satén je veľmi jemná tkanina, ktorá má sklony párať sa, je nutné obšiť okraje rukávov, goliera a oboch predných častí. Pri tomto type látky vám veľmi dobre pomôže naparovacia žehlička, vďaka ktorej sa nebude látka pri šití tak kĺzať. 

Ako ušiť - Saténový župan

7, Spodný lem som nespomenula z toho dôvodu, že jeho obšívanie spojíme aj s prišitím čipky. V mojom prípade som zvolila nenápadnú bielu čipku širokú 1,5 cm. Avšak v našom eshope máme na výber rôzne druhy.
8, V neposlednom rade si vystrihneme z látky pruh 1,2m x 15 cm, preložíme ho na polovicu lícnou stranou k sebe a po najdlhšom okraji zošijeme. Látku obrátime, zaendlujeme bočné okraje a uviažeme na už oblečený župan. 

 

Ako ušiť - Saténový župan

A máme hotovo!

Ako ušiť - Saténový županLenka Pievarová


 

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.