Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Top na jedno rameno

V horúcich letných dňoch sa dá skvelo zažiariť, no k tomu je potrebné zvoliť vhodný kúsok z priedušnej látky. Či už si vyberiete úplet s nejakým motívom alebo jednofarebný, vždy sa môžete spoľahnúť na priedušnosť tejto látky. Vďaka svojmu zloženiu skvelo pohlcuje pot a necháva pokožku dýchať. Preto je vhodná na výrobu oblečenia pre malých, ale aj veľkých. Už od minulej sezóny sú v kurze volány a odhalené ramená. Tento top je kombináciou oboch týchto trendov. Riasený volán zakrýva oblasť pŕs, takže nie je potrebné podeň nosiť spodné prádlo, čo v tomto období ocení nejedna žena.Čo budeme potrebovať?

- 1m úpletu ľubovoľnej farby
- šijacie pomôcky , zapínanie
- šijací stroj, ihlu+ niťAko postupovať?

1. Ako strih na tento top nám postačí buď strih na tričko, ktoré sme už v minulosti vyrábali, alebo dobre padnúce tielko, ktoré obkreslíme a od jedného z ramienok vystrihneme oblúk priamo k spodnej časti druhého otvoru na rukáv. Nezabudneme však na predlženú spodnú časť body.
2. Oba diely látky vystrihneme zošijeme po bočných stranách a zvyšné olemujeme.
3. Na rad prichádza výroba volánu, ktorý bude široký približne 25 centimetrov a dlhý 140 centimetrov.
4. Jeho spodnú stranu zahneme a zaendlujeme.5-6. Na voláne si vyrobíme pravidelné proti záhyby do takej dĺžky, aký je obvod vrchnej časti .
7. Predposledným krokom je pripevniť volán po celom obvode a prišiť ho. Začíname od časti, ktorá bude podpazuším a rovnako tak sa tam bude nachádzať aj koniec. Tieto dve strany z vnútornej strany zošijeme dokopy. Tento spoj sa bude nachádzať pod ramenom takže nebude skoro vôbec viditeľný.
8. Posledným krokom, ktorý nám ostáva spraviť je prišiť zapínanie na spodnú časť body. Najlepšie dve na každú stranu.

Lenka PievarováHeuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.