Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Variabilný top

Základom každého šatníka by mali byť tzv. basic kúsky. Zvyčajne ide o oblečenie, ktoré je svojimi strihmi jednoduché a z farieb prevládajú hlavne biela, béžová a odtiene čiernej. S takýmito kúskami nakombinujete snáď všetko a veľmi jednoducho. Nebolo by skvelé mať takéhoto „chameleóna“ aj v strihovej verzii? Proste kúsok, ktorý si nastajlujete podľa nálady. Presne takýto je top na zaväzovanie, ktorý vďaka možnosti rôzneho prekríženia dvoch širokých pruhov dovoľuje vykúzliť zaujímavé outfity.

Čo budeme potrebovať?
- 1,5 metra úpletu ľubovoľnej farby
- šijacie potreby, šijací stroj

Ako ušiť - Variabilný top

Ako postupovať?

1.-2. Z úpletu si vystrihneme dva pásy široké 30 centimetrov a dlhé 160 centimetrov. Vďaka tomu, že samotný úplet nemá tendenciu k páraniu, okraje nebude potrebné obšívať.
3. Pásy, ktoré sme si vyrobili, musíme, samozrejme, o niečo pripevniť. Spodnú časť tohto topu teda tvoria vysoké body do pása. Najjednoduchší spôsob, ako si vyrobiť dobre padnúci spodok body, je preložiť látku na dva kusy a obkresliť na ňu nohavičky. V našom prípade však hornú líniu spravíme vyššiu, keďže potrebujeme, aby boli skutočne až pod pupok. Body po vonkajších stranách obšijeme a na spodné časti pripevníme zapínanie.
4. Z prednej strany nášho polovičného body z kraja pripevníme jeden pás a následne tú druhú tak, aby sa navzájom v strede prekrývali a pripevníme špendlíkmi. Celú líniu prešijeme na stroji a už nám zostáva len zaviazať si ho podľa nálady.

Ako ušiť - Variabilný top

Ako ušiť - Variabilný top

Lenka Pievarová


Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.