Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Korzetový top

Samodržiaci nastaviteľný top sa určite nestratí v šatníku žiadnej z nás. Vďaka šnurovačke na zadnej strane sa vždy aj po čase, dokonale prispôsobí postave. Navyše je to kúsok, ktorý sa dá nosiť so spoločenskou sukňou, alebo s rifľami a košeľou , či kardigánom. Stačí si len vybrať ten správny motív bavlnenej látky a kombinovať.


Čo budeme potrebovať?:
- 0,5 metra bavlnenej látky s ľubovoľným motívom
- 0,5 metra ladiacej látky na podšívku
- plastovú výstuž
- šijací stroj a šijacie pomôcky

Ako budeme postupovať?:
1. Ako prvé si podľa strihu, ktorý nájdete na konci článku, obkreslíme jednotlivé diely na látku a vystrihneme.
2. Všetky vystrihnuté diely po celom obvodne obšijeme overlockom.
3. Diely vonkajšej aj vnútornej strany si oddelíme. Obe strany zvlášť zošijeme popri hranici overlocku. Overlockové stehy rozžehlíme.
4. Medzi rozžehlené stehy si pripevníme tunel na navliekanie výstuže. Dobre sa presvedčíme, že ich máme presne v strede stehov a prišijeme po oboch stranách.  5. Keď máme zvnútra na prednej strane našité tunely, odmeriame si akú dlhú výstuž budeme potrebovať. Výstuž nastriháme o 1 cm kratšiu a navlečieme tak, aby sme mali začiatok aj koniec tunela prázdny.
6. Konce musia ostať prázdne, pretože by výstuž mohla zlomiť ihlu na stroji a skomplikovať nám šitie.  Podšívku priložíme k prednej strane a zošijeme ich po vrchnom a spodnom okraji a top otočíme. !Bočné strany nezošívame. Ja som korzet jemne prežehlila a potom vrchný aj spodný okraj dvakrát prešila obyčajným stehom, aby som ju ešte spevnila.
7. Z bielej bavlny si vystrihneme obdĺžnik, ktorý zažehlíme a prešijeme tak, aby nám vznikla tenká šnúrka.
8. Šnúrku následne nastriháme na 12-14 rovnakých pásikov, ktoré našijeme do vnútra bočných strán a dvakrát prešijeme pre spevnenie. Do týchto očiek nám ostáva už len navliecť ladiacu stužku a korzetový top je na svete. 

Lenka Pievarová
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.