Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Blog

Ako ušiť - Šaty na jedno rameno

Ako ušiť - Šaty na jedno rameno

S prichádzajúcimi najkrajšími sviatkami roka sa nám ponúka aj príležitosť pekne slávnostne sa obliecť. Práve v nariasených tylových šatách na jedno rameno možete zažiariť pri vianočnom stromčeku.

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Ako ušiť - Jednoduchý flaušový kabát

Jeseň a zima sú obdobia, kedy ak chce človek zaujať svojim oblečením, najlepšia investícia sú bundy a kabáty. Hocijaký jednoduchý outfit viete rozžiariť pekným kabátom v zaujímavej farbe. Stačí si len vybrať tú pravú z našej ponuky kabátovín a pustiť sa do jeho výroby.

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

Ako ušiť - Top na zaväzovanie

Rozhodne každá z nás vlastní nejakú sukňu, ku ktorej by sa hodil top, s ktorým by perfektne ladili do spoločného kompletu. V tomto článku si ukážeme, ako si takýto tom na zaväzovanie ušijeme.

Ako ušiť - Šaty na zaväzovanie/prehoz

Ako ušiť - Šaty na zaväzovanie/prehoz

Aj keď je už september, stále nás čaká mnoho krásnych teplých slnečných dní, kedy si budeme môcť na seba obliecť šaty, či iný letný kúsok. V tomto článku si ukážeme, ako si jednoducho bez strihu zvládnuť ušiť variabilný kúsok. Prečo variabilný? Pretože sa dá nosiť aj ako šaty, no ale aj ako prehoz na rifle/šortky či dokonca na plavky.

Ako ušiť - Safari šaty s odhalenými ramenami

Ako ušiť - Safari šaty s odhalenými ramenami

Odhalené ramená a gombíkové zapínanie je trendy už nejaký ten piatok. V kombinácii s vhodne zvoleným ľahkým a priedušným materiálom v uliciach nie len zažiarite, ale budete sa cítiť aj veľmi pohodlne. Mierne naberané vzdušné rukávy sú taktiež skvelým prvkom do teplého počasia.

Ako ušiť - Sukňu na zavinovanie

Ako ušiť - Sukňu na zavinovanie

Leto je obdobím šiat, šortiek, topov, sukní a všetkého s krátkym alebo voľným strihom. Rôzne strihy nám poskytujú mnoho možností a nespočet kombinácii. Ukážeme si, ako si jednoducho za pár minút vyrobiť zaujímavý zavinovací strih sukne, ktorý sa dá pretvoriť aj do šiat.

Ako ušiť - Letné šaty s odhaleným chrbtom

Ako ušiť - Letné šaty s odhaleným chrbtom

Jedno z najlepších vecí na teplom počasí je, že nemusíme na seba vrstviť žiadne zbytočné oblečenie. Najjednoduchšie, avšak najkrajšie outfity, v tomto období na ženách tvoria hlavne nápadité šaty. Pohodlné, no zároveň zaujímavé šaty sú nenahraditeľným letným kúskom pre každú z nás. Práve preto si ukážeme, ako na také jednoduché, no aj tak trošku iné šaty.

Ako ušiť - Rúško

Ako ušiť - Rúško

Myslím, že nikomu z nás nemusíme objasňovať, v akej situácii sa nachádzame, nie len my, ale aj ľudia po celom svete. Rozhodne nie je vhodné brať tento stav na ľahkú váhu a podceňovať našu ochranu zdravia. Momentálny stav ochranných prostriedkov na Slovensku nie je ideálny a tak sa tieto ochranné prostriedky stali doslova podpultovým tovarom. Do verejnej dopravy sa už nedostaneme iba bez lístka, nepustia nás ani bez bariérovej ochrany nosa a úst. Využime tak chvíľku voľného času na výrobu niečoho tak jednoduchého, no zároveň efektívneho a nebuďme ľahostajní. Do výroby ideálne môžeme zapojiť aj deti a vyplniť im tak voľný čas, na výrobu vtedy môžete využiť rôzne látky s potlačou a motivovať ich tak k noseniu. Môžete spoločne vyrobiť aj ochranné rúška s odkazom pre starých rodičov, ktorí sa kvôli veku potrebujú chrániť najviac.

Ako ušiť - Štvorcová sukňa

Ako ušiť - Štvorcová sukňa

Asymetrické strihy sa opäť vracajú na výslnie a vídať ich na rôznych kúskoch oblečenie. V tomto článku sa pozrieme na to, ako si vyrobiť štvorcovú sukňu ktorá sa hodí na rôzne príležitosti. Záleží na tom, aký materiál si zvolíme na výrobu, akej dĺžky bude a s čím ju skombinujeme

Le-Mi

Le-Mi

Le-Mi je dámská autorská móda. Šiji především šaty, sukně, halenky, ale také mikiny, trička a kalhoty. Le-Mi představuje oblečení v pohodovém, něžně romantickém stylu, ve kterém se budete cítit příjemně, pohodlně a především velice žensky a ... krásně :)

Ako ušiť - Fusak

Ako ušiť - Fusak

O niekoľko týždňov čakáme prírastok do rodiny a tak sa poctivo pripravujem. Do výbavy mi chýbal už len zateplený fusak, no chcela som niečo výnimočné a jedinečné – tak som sa rozhodla že ho skúsim ušiť. Po dlhom pátraní som nenatrafila na žiadny voľne dostupný strih,ktorý by vyhovoval mojim požiadavkám a tak som si vymyslela vlastný postup. J Rozmery sa dajú prispôsobiť, množstvo uvedeného materiálu je na fusak o rozmeroch cca 100 x 50 cm.

Ako ušiť - Vianočné ozdoby - stromčeky

Ako ušiť - Vianočné ozdoby - stromčeky

V každom ročnom období hľadám spôsob ako sa konečne zbavím tých všetkých zvyškov látok čo pribudli z iného šitia. Tak teda vo vianočnom období prišla príležitosť vyrobiť ozdoby na školský vianočný bazárik.

Zobraziť ďalšie články (zostáva 216)

Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.