Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Blog

Ako ušiť - Letné šaty s odhaleným chrbtom

Ako ušiť - Letné šaty s odhaleným chrbtom

Jedno z najlepších vecí na teplom počasí je, že nemusíme na seba vrstviť žiadne zbytočné oblečenie. Najjednoduchšie, avšak najkrajšie outfity, v tomto období na ženách tvoria hlavne nápadité šaty. Pohodlné, no zároveň zaujímavé šaty sú nenahraditeľným letným kúskom pre každú z nás. Práve preto si ukážeme, ako na také jednoduché, no aj tak trošku iné šaty.

Ako ušiť - Rúško

Ako ušiť - Rúško

Myslím, že nikomu z nás nemusíme objasňovať, v akej situácii sa nachádzame, nie len my, ale aj ľudia po celom svete. Rozhodne nie je vhodné brať tento stav na ľahkú váhu a podceňovať našu ochranu zdravia. Momentálny stav ochranných prostriedkov na Slovensku nie je ideálny a tak sa tieto ochranné prostriedky stali doslova podpultovým tovarom. Do verejnej dopravy sa už nedostaneme iba bez lístka, nepustia nás ani bez bariérovej ochrany nosa a úst. Využime tak chvíľku voľného času na výrobu niečoho tak jednoduchého, no zároveň efektívneho a nebuďme ľahostajní. Do výroby ideálne môžeme zapojiť aj deti a vyplniť im tak voľný čas, na výrobu vtedy môžete využiť rôzne látky s potlačou a motivovať ich tak k noseniu. Môžete spoločne vyrobiť aj ochranné rúška s odkazom pre starých rodičov, ktorí sa kvôli veku potrebujú chrániť najviac.

Ako ušiť - Štvorcová sukňa

Ako ušiť - Štvorcová sukňa

Asymetrické strihy sa opäť vracajú na výslnie a vídať ich na rôznych kúskoch oblečenie. V tomto článku sa pozrieme na to, ako si vyrobiť štvorcovú sukňu ktorá sa hodí na rôzne príležitosti. Záleží na tom, aký materiál si zvolíme na výrobu, akej dĺžky bude a s čím ju skombinujeme

Le-Mi

Le-Mi

Le-Mi je dámská autorská móda. Šiji především šaty, sukně, halenky, ale také mikiny, trička a kalhoty. Le-Mi představuje oblečení v pohodovém, něžně romantickém stylu, ve kterém se budete cítit příjemně, pohodlně a především velice žensky a ... krásně :)

Ako ušiť - Fusak

Ako ušiť - Fusak

O niekoľko týždňov čakáme prírastok do rodiny a tak sa poctivo pripravujem. Do výbavy mi chýbal už len zateplený fusak, no chcela som niečo výnimočné a jedinečné – tak som sa rozhodla že ho skúsim ušiť. Po dlhom pátraní som nenatrafila na žiadny voľne dostupný strih,ktorý by vyhovoval mojim požiadavkám a tak som si vymyslela vlastný postup. J Rozmery sa dajú prispôsobiť, množstvo uvedeného materiálu je na fusak o rozmeroch cca 100 x 50 cm.

Ako ušiť - Vianočné ozdoby - stromčeky

Ako ušiť - Vianočné ozdoby - stromčeky

V každom ročnom období hľadám spôsob ako sa konečne zbavím tých všetkých zvyškov látok čo pribudli z iného šitia. Tak teda vo vianočnom období prišla príležitosť vyrobiť ozdoby na školský vianočný bazárik.

Ako ušiť - Adventný kalendár (vianočný stromček )

Ako ušiť - Adventný kalendár (vianočný stromček )

Už o pár dní si deti otvoria prvé okienko na adventnom kalendári a postupne budú takto odpočítavať dni do Vianoc. My sme tento rok kúpili našej dcére Lego adventný kalendár. V každom okienku sa ukrýva malá ozdoba, ktorú si dieťa poskladá a môže si ňou vyzdobiť izbičku. My sme vyrobili stromček z filcu, ktorý dáme na stenu a naň si môže dcéra ozdoby zavesiť.

Ako ušiť - Úpletové šaty bez strihu

Ako ušiť - Úpletové šaty bez strihu

Každú z nás, ktorá šije, alebo skúšala niečo šiť, už určite v živote potrápil nejaký strih. Či už obkresľovanie, prekresľovanie alebo značenie. V tomto článku si ukážeme ako na rýchle a efektívne jesenné šaty z úpletu bez použitia žiadneho strihu. Pri takto jednoduchých šatách by bol úplne zbytočný. Avšak napriek tomu, že na výrobu šiat nie je potrebný žiadny strih, šaty pôsobia ležérne a efektívne, stačí len zvoliť správnu farbu materiálu.

Ako ušiť - Nohavice cullotového strihu

Ako ušiť - Nohavice cullotového strihu

V poslednej dobe sa opäť vracia trend voľných strihov nohavíc do ulíc. Tieto nohavice nie sú len viac pohodlnejšie než klasické skinny, ale so správne zvolenou obuvou lichotia akejkoľvek postave a dokážu dodať outfitu šmrnc.

Ako ušiť - Dievčenská mikina zo svetroviny

Ako ušiť - Dievčenská mikina zo svetroviny

Zima pomaly klope na dvere, a preto sa treba poriadne obliecť. Táto teplučká mikina zo svetroviny zahreje určite každú malú slečnu (strih je vhodný aj pre chlapcov). Zo svetrovi-ny som šila prvýkrát, ale môžem ju len odporučiť. S materiálom sa ľahko pracuje a je veľmi príjemný.

Ako ušiť - Dievčenské voľné šaty

Ako ušiť - Dievčenské voľné šaty

Oversize šaty z úpletu zaručujú pohodlné nosenie počas celého roka. V zime ich možno skombinovať nielen s pančuškami, ale aj s legínkami.

Ako ušiť - Čiapka s otvorom na cop

Ako ušiť - Čiapka s otvorom na cop

Čapica je dvojvrstvová a je ideálna pri nosení copov a vrkočov. Nie je ju možné šiť z dvoch rôznych látok, treba ju robiť z jedného kusu, aby vyniklo pekné zberanie v strede hlavy.

Zobraziť ďalšie články (zostáva 210)

Sme tam kde ste aj vy

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.