Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt
od 8:00 hod.
do 15:00 hod.

Ako ušiť - Šušťákový vak

Leto je milovaným obdobím skoro každého. Veľkého či malého človiečika priam nabáda svojím počasím na cestovanie, výlety, túry či prechádzky. Nie vždy však počasie vyjde podľa našich ideálnych predstáv. Síce, nič nie je krajšie ako letný dážď, ale nie vždy sme oblečením pripravení zdolávať takéto podmienky. Pokiaľ chceme mať všetky svoje veci v suchu a bezpečí, tak by sme mali staviť na šušťákovú látku. Táto látka do istej miery odoláva poveternostným podmienkam a preto je vhodná na výrobu plášteniek, či, ako v tomto prípade, jednoduchých vakov. Vďaka svojej nízkej gramáži pri nosení vak nie je skoro cítiť.

Čo budeme potrebovať? Šušťákovú látku s ľubovoľným motívom, rôzne šijacie pomôcky.

 

Ako ušiť - Šušťákový vak

 

POSTUP:


1, V prvom rade sa treba rozhodnúť, aký veľký vak chceme. Ja som sa rozhodla pre stredne veľký, takže rozmery látky na priemernú veľkosť A4 sú 92x35 centimetrov.

2, Vystrihnutú látku prehneme a po oboch stranách upevníme špendlíkmi, ale asi tak 5 centimetrov od spodu si do vnútra vložíme ušká zo šnúrky. Následne všetko spolu zošijeme.

3, Hornú časť vaku prehneme do vnútra a tak si vytvoríme tunel na neskoršie navlečenie šnúrky, v prednej polovici však musí ostať asi 2 centimetrový otvor.

4-5, Z pruhu látky 140x4 centimetre si zošijeme tenkú šnúrku (rovnakú ako sme použili na ušká). Následne na koniec šnúrky pripevníme spínací špendlík, vďaka ktorému sa nám bude lepšie navliekať do vopred zošitého vrchného tunela.
6, Keď máme šnúrku už vtiahnutú, tak vrchnú časť s ňou stiahneme tak, aby obe šnúrky boli rovnako dlhé a priviažeme ich na spodné ušká. 

 

Ako ušiť - Šušťákový vak

 

Už len hurá vyraziť na výlet!

 

 

Lenka Pievarová.

Heuréka víťaz Galantéria Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.