Články Všetky kategórie
Blog
Kontakt

Ako ušiť - Úpletové šaty

Z na pohľad športového úpletu sa dajú vyčarovať aj kúsky, ktoré budú v štýle ležérnej elegancie. Vďaka vlastnostiam tohto príjemného materiálu sa budete cítiť pohodlne v hocijakom strihu. Stačí sa nebáť experimentovať a zvoliť tento materiál z našej ponuky aj na iné, než len domáce oblečenie :) !

Čo budeme potrebovať?:
- 2 metre úpletovej látky ľubovoľnej farby, či motívu
- krajčírsku gumu
- šijacie pomôcky, šijací stroj

Ako budeme postupovať?
1.-2. Strih na predné časti šiat, ktoré tvoria prekríženie vyzerá takto. Je to štvorec 40x45 a vrchná strana s jemnou vlnovkou, ktorá bude na vonkajšej strane rukávov.
Tento tvar si vystrihneme z úpletu dokopy štyrikrát. A po najdlhšej rovnej strane zošijeme správnymi stranami k sebe (viď. obr.č.2) Takto nám vzniknú dva predné diely.
3. Každý diel po stranách zaendlujeme a zaobšijeme.
4. Šaty sa skladajú ešte z jedného dielu a tým je sukňa. Môžete si vybrať ši ušijete kruhovú, polkruhovú, alebo štvorcovú. Ja som zvolila na výrobu 120cm x70cm veľký obdĺžnik látky, ktorý po obvode zaendlujeme a zošijeme dokopy.
5.Na vrchnej strane sukne si vytvoríme tunel, do ktorého všijeme krajčírsku gumu. Táto gumička sa postará o jemné nariasenie šiat a rovnako tak o to, aby šaty držali na páse.
6. Oba predné diely pripevníme špendlíkmi  po obvode pásu tak aby sa v oblasti výstrihu kryli obe strany cez sebe na šírku 5cm. Rovnako látku prekrížime aj na zadnej strane. Diely spolu zošijeme. Dávame však pozor na to, aby bola guma v páse pri šití natiahnutá.   

Lenka Pievarová
Heuréka víťaz HOBBY Heuréka víťaz Galantéria
 
Sme tam, kde ste aj Vy!

Nepremeškajte akcie a zľavy

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru.